skip to Main Content
031-390 90 90 info@sfk.se

Välkommen till SFK Väst

SFK Väst

SFK Väst är en regionförening i SFK, Svenska Förbundet för Kvalitet. Här är mötesplatsen för dig som söker ett nätverk för förbättringsarbete och kompetensutveckling. Vi erbjuder intressanta studiebesök, seminarier och kurser. Hos oss får du möjlighet att lära av andra och att själv dela med dig av din erfarenhet. På så vis blir vårt nätverk ett lyft för allas vårt kunnande.

Vi försöker att täcka in områdena kvalitet, miljö, arbetsmiljö, hälsa, säkerhet och ledarskap. Välkommen att nätverka och bidra med friska idéer som leder utvecklingen framåt.

Kontakta gärna styrelsen med tips och förslag till aktiviteter.

Nyheter

SFK Kvalitetsforum

  • 4 juli, 2019
SFK, Syd, Väst:

SFK Kvalitetsforum – Lärande genom erfarenhetsutbyte Vi har glädjen att berätta att vi har många spännande deltagare anmälda, som har mycket intressant att dela med sig av om sin kvalitets- och miljöutveckling och sitt hållbarhetsarbete.…

Härlig sommar önskar SFK Väst

  • 20 juni, 2019
Väst:

Styrelsen för SFK Väst önskar alla medlemmar en härlig semester och en lika härlig sommar! Följ nyheter på vår hemsida. Lisa Eriksson Ordförande 

SFK utställare på Canea Användarkonferens 2019

  • 16 april, 2019
Väst:

SFK är utställare på Caneas Användarkonferens 2019 Missa inte möjligheten att under ett par intensiva dagar få både inspiration, ny kunskap och träffa många användare av CANEA ONE. Konferensen äger rum den 23-24 maj 2019 på Elite…

Kontaktpersoner

Lisa Eriksson

Ledamot Förbundsstyrelsen
Ordförande Väst

Tel: 0730-57 05 92
lisa.eriksson@sfk.se

Folke Höglund

V. Ordförande
Tel: 070-6374037
folke.hoglund@gmail.com

Bodil Andersson

Suppleant
Tel:
bodilkatarina.andersson@capio.se

Lars Arrenäs

Ledamot
Tel: 0706 372836
lars.arrenas@skf.com

Hans Baurmann

Ledamot
Tel: 070-6503663
provigor@telia.com

Daniel Eggertz

Sekreterare
Tel: 070-7316805
daniel.eggertz53@gmail.com

Erik Eriksson

Suppleant
Tel: 0730-570592
erik.eriksson@chalmers.se

Marie Källum

Klubbmästare
Tel: 0708-20 48 00
marie.kallum@i2inetwork.se

Ingemar Lindström

Ledamot 
Tel: 0709-46 25 03
info@isonet.se

Liselott Lycke

Revisorssuppleant
Tel: 0520-65 37 06
liselott.lycke@hv.se

Isak Olevic

Suppleant
Tel: 0722 20 43 47
isak.olevic@outlook.com

Siv Ronnebro

Ledamot
Tel: 031-61 10 00
siv.ronnebro@gmail.com

Roger Sandberg

Suppleant
Tel: 070947443
roger.sandberg@parker.com

Lars Stålheim

Revisor
Tel: 031-747 48 97
lars.stalheim@ericsson.com

Katja Wangeskog

Kassör
Tel: 076-830 13 50
kawa@aarsleff.com

Pia Wihlborg

Revisor
Tel:
pia@ap-m.se

Kommande Aktiviteter


Göteborg

Hur kan en Opera göras mer hållbar? Inom GöteborgsOperan strävar man efter hållbarhet ur socialt och ekologiskt perspektiv, och har arbetssätt där alla resurser används klokt och ansvarsfullt. Förutom den hållbara restaurangen, biodlingen på taket och solceller arbetar GöteborgsOperan nu…

Back To Top