Skip to content
info@sfk.se

Välkommen till SFK Väst

SFK Väst

SFK Väst är en regionförening i SFK, Svenska Förbundet för Kvalitet. Här är mötesplatsen för dig som söker ett nätverk för förbättringsarbete och kompetensutveckling. Vi erbjuder intressanta studiebesök, seminarier och kurser. Hos oss får du möjlighet att lära av andra och att själv dela med dig av din erfarenhet. På så vis blir vårt nätverk ett lyft för allas vårt kunnande.

Vi försöker att täcka in områdena kvalitet, miljö, arbetsmiljö, hälsa, säkerhet och ledarskap. Välkommen att nätverka och bidra med friska idéer som leder utvecklingen framåt.

Kontakta gärna styrelsen med tips och förslag till aktiviteter.

Nyheter

Ny ordförande för SFK Väst

Väst:

SFK Väst hade på grund av Coronaepidemin ett kraftigt decimerat årsmöte 11 mars. Jag, Isak Olevic, valdes då till ordförande i regionföreningen. Vem är då Isak? Jag är född och uppvuxen i Göteborg och har…

Härlig sommar önskar SFK Väst

Väst:

Styrelsen för SFK Väst önskar alla medlemmar en härlig semester och en lika härlig sommar! Följ nyheter på vår hemsida. Lisa Eriksson Ordförande 

SFK utställare på Canea Användarkonferens 2019

Väst:

SFK är utställare på Caneas Användarkonferens 2019 Missa inte möjligheten att under ett par intensiva dagar få både inspiration, ny kunskap och träffa många användare av CANEA ONE. Konferensen äger rum den 23-24 maj 2019 på Elite…

Kontaktpersoner

Lars Arrenäs

Ordförande Väst
Tel: 070 637 2836
lars.arrenas@skf.com

Daniel Eggertz

Sekreterare
daniel.eggertz53@gmail.com

Folke Höglund

Vice ordförande region Väst,
Adjungerad Förbundsstyrelsen
Sammankallande Programrådet
Tel: 070 637 4037
folke.hoglund@sfk.se
folke.hoglund@gmail.com

Claes Britsman

Ordförande Förbundsstyrelsen
Ledamot Väst
Sammankallande Marknadsföringsrådet
Tel: 070-640 4629
claes.britsman@sfk.se

Marcus Assarlind

Ledamot
ma@assarlind.se

Cecilia Lack

Ledamot
Cecilia.Lack@skf.com

Hans Baurmann

Ledamot
Tel: 070-6503663
provigor@telia.com

Emma Lager

Suppleant
Emma.Lager@ewellix.com

Peter Hammersberg

Suppleant
Peter.Hammersberg@chalmers.se

Siv Ronnebro

Revisor
siv.ronnebro@gmail.com

Sören Knuts

Revisor
soren.knuts@gknaerospace.com

Liselott Lycke

Revisorssuppleant
Tel: 0520-65 37 06
liselott.lycke@hv.se

Genomförda Aktiviteter

Back To Top