skip to Main Content
031-390 90 90 info@sfk.se

Välkommen till SFK Väst

SFK Väst

SFK Väst är en regionförening i SFK, Svenska Förbundet för Kvalitet. Här är mötesplatsen för dig som söker ett nätverk för förbättringsarbete och kompetensutveckling. Vi erbjuder intressanta studiebesök, seminarier och kurser. Hos oss får du möjlighet att lära av andra och att själv dela med dig av din erfarenhet. På så vis blir vårt nätverk ett lyft för allas vårt kunnande.

Vi försöker att täcka in områdena kvalitet, miljö, arbetsmiljö, hälsa, säkerhet och ledarskap. Välkommen att nätverka och bidra med friska idéer som leder utvecklingen framåt.

Kontakta gärna styrelsen med tips och förslag till aktiviteter.

Nyheter

Ny ordförande för SFK Väst

Väst:

SFK Väst hade på grund av Coronaepidemin ett kraftigt decimerat årsmöte 11 mars. Jag, Isak Olevic, valdes då till ordförande i regionföreningen. Vem är då Isak? Jag är född och uppvuxen i Göteborg och har…

Härlig sommar önskar SFK Väst

Väst:

Styrelsen för SFK Väst önskar alla medlemmar en härlig semester och en lika härlig sommar! Följ nyheter på vår hemsida. Lisa Eriksson Ordförande 

SFK utställare på Canea Användarkonferens 2019

Väst:

SFK är utställare på Caneas Användarkonferens 2019 Missa inte möjligheten att under ett par intensiva dagar få både inspiration, ny kunskap och träffa många användare av CANEA ONE. Konferensen äger rum den 23-24 maj 2019 på Elite…

Kontaktpersoner

Lars Arrenäs

Ordförande Väst
Tel: 0706 372836
lars.arrenas@skf.com

Daniel Eggertz

Sekreterare
Tel: 070-7316805
daniel.eggertz53@gmail.com

Folke Höglund

V. Ordförande
Tel: 070-6374037
folke.hoglund@gmail.com

Ingemar Lindström

Ordförande Förbundsstyrelsen

Ledamot Väst 
Tel: 0709-46 25 03
ingemar.lindstrom@sfk.se

Marcus Assarlind

Ledamot
Tel: 070-3779388
ma@assarlind.se

Cecilia Lack

Ledamot
Tel: 0705-092271
Cecilia.Lack@skf.com

Hans Baurmann

Ledamot
Tel: 070-6503663
provigor@telia.com

Bodil Andersson

Suppleant
Tel: 072 858 92 49
bodilkatarina.andersson@capio.se

Maria Viidas

Ledamot
Tel: 070-5128386
maria.viidas@propia.se

Emma Lager

Suppleant
Tel: 0722 202736
Emma.Lager@ewellix.com

Peter Hammersberg

Suppleant
Tel: 076-119 1453
Peter.Hammersberg@chalmers.se

Siv Ronnebro

Revisor
Tel: 031-61 10 00
siv.ronnebro@gmail.com

Sören Knuts

Revisor
Tel: 070-7131340
soren.knuts@gknaerospace.com

Liselott Lycke

Revisorssuppleant
Tel: 0520-65 37 06
liselott.lycke@hv.se

Ida Gremyr

Valberedning
Tel: 073-4202898
ida.gremyr@chalmers.se

Genomförda Aktiviteter

Back To Top