skip to Main Content
031-390 90 90 info@sfk.se

Välkommen till SFK Väst

SFK Väst

SFK Väst är en regionförening i SFK, Svenska Förbundet för Kvalitet. Här är mötesplatsen för dig som söker ett nätverk för förbättringsarbete och kompetensutveckling. Vi erbjuder intressanta studiebesök, seminarier och kurser. Hos oss får du möjlighet att lära av andra och att själv dela med dig av din erfarenhet. På så vis blir vårt nätverk ett lyft för allas vårt kunnande.

Vi försöker att täcka in områdena kvalitet, miljö, arbetsmiljö, hälsa, säkerhet och ledarskap. Välkommen att nätverka och bidra med friska idéer som leder utvecklingen framåt.

Kontakta gärna styrelsen med tips och förslag till aktiviteter.

Kontaktpersoner

Ingemar Lindström

Ledamot Förbundsstyrelsen
Ordförande Väst

Tel: 0709-46 25 03
ingemar.lindstrom@sfk.se

Folke Höglund

V. Ordförande
Tel: 070-6374037
folke.hogund@gmail.com

Lars Arrenäs

Ledamot
Tel: 0706 372836
lars.arrenas@skf.com

Hans Baurmann

Ledamot
Tel: 070-6503663
provigor@telia.com

Niklas Blomqvist

Ledamot Väst
Valberedning Väst

Tel: 073-3331395
niklas.blomqvist@sfk.se

Daniel Eggertz

Ledamot
Tel: 070-7316805
daniel.eggertz@tele2.se

Urban Eriksson

Ledamot
Tel: 0303-728622
urban.eriksson@perstorp.com

Elisabeth Eriksson

Valberedning
Tel: 0730-570592
lisaeriksson@telia.com

Marie Källum

Ledamot
Tel: 0708-20 48 00
marie.kallum@i2inetwork.se

Liselott Lycke

Revisor
Tel: 0520-65 37 06
liselott.lycke@hv.se

Siv Ronnebro

Ledamot
Tel: 031-61 10 00
siv.ronnebro@fastighet.goteborg.se

Roger Sandberg

Valberedning
Tel: 070947443
roger.sandberg@parker.com

Lars Stålheim

Revisor
Tel: 031-747 48 97
lars.stalheim@ericsson.com

Katja Wangeskog

Kassör
Tel: 076-830 13 50
kawa@aarsleff.com

Jonas Ward

Sekreterare
Tel: 073-693 97 93
sfk@jonasward.se

Cecilia Wiksfors

Ledamot
Tel: 031-80 86 87
cecilia.wiksfors@swedishmatch.com

Kommande Aktiviteter

Back To Top