skip to Main Content
info@sfk.se

Välkommen till SFK Syd

SFK Syd

SFK Syd är en regionförening i SFK, Svenska Förbundet för Kvalitet. Här är mötesplatsen för dig som söker ett nätverk för förbättringsarbete och kompetensutveckling. Vi erbjuder intressanta studiebesök, seminarier och kurser. Hos oss får du möjlighet att lära av andra och att själv dela med dig av din erfarenhet. På så vis blir vårt nätverk ett lyft för allas vårt kunnande.

Vi försöker att täcka in områdena kvalitet, miljö, arbetsmiljö, hälsa, säkerhet och ledarskap. Välkommen att nätverka och bidra med friska idéer som leder utvecklingen framåt.

Kontakta gärna styrelsen med tips och förslag till aktiviteter.

Kontaktpersoner

Lars Andersson

Ordförande Syd
lars.andersson@sfk.se

Maria Trymell

Ledamot Syd
maria.trymell@sfk.se

Stefan Albrekt

Ledamot Syd
Stefan.albrekt@sfk.se

Lotte Kolare

Ledamot Syd
lotte.kolare@sfk.se

Oscar Gustavsson

Ledamot Förbundsstyrelsen
Ledamot Syd
Tel: 0766511142
oscar.gustavsson@sfk.se

Arne Alvemarker

Ledamot
Tel: 070 357 55 70
Arne.Alvemarker@Adiso.se

Genomförda Aktiviteter

Back To Top