skip to Main Content
031-390 90 90 info@sfk.se

Välkommen till SFK Syd

SFK Syd

SFK Syd är en regionförening i SFK, Svenska Förbundet för Kvalitet. Här är mötesplatsen för dig som söker ett nätverk för förbättringsarbete och kompetensutveckling. Vi erbjuder intressanta studiebesök, seminarier och kurser. Hos oss får du möjlighet att lära av andra och att själv dela med dig av din erfarenhet. På så vis blir vårt nätverk ett lyft för allas vårt kunnande.

Vi försöker att täcka in områdena kvalitet, miljö, arbetsmiljö, hälsa, säkerhet och ledarskap. Välkommen att nätverka och bidra med friska idéer som leder utvecklingen framåt.

Kontakta gärna styrelsen med tips och förslag till aktiviteter.

Kontaktpersoner

Anne Abraham Marbrandt

Ledamot Förbundsstyrelsen
Ordförande Syd
Tel: 0734-274050
anne.abrahammarbrandt@sfk.se

Arne Alvemarker

Ledamot
Tel: 070 357 55 70
Arne.Alvemarker@Adiso.se

Marie-Louise Eriksson

Ledamot
Tel: 0709-282072
mleriksson2010@gmail.com

Peter Huber

Ledamot
Tel: 0732-321251
peter.huber@j2sourcing.com

Anne Landin

Revisor
Tel: 0705-227740
anne.landin@construction.lth.se

Jakob Lavröd

Ledamot
Tel: 0704-753529
jakob@lavrod.se

 

Åsa Lindow

Ledamot
Tel: 0705-397100
asa.lindow@clarendo.se

Ann-Christin Lindström

Valberedning
Tel: 0411-45833
ann-christin.lindstrom@pagen.se

Patrik Qvarfordh

Ledamot
Tel: 0708-901846
patrikq@axis.com

Charlotte Risman

Ledamot
Tel: 0709-585104
charlotte.risman@hotmail.com

 

Viveca Serder 

Ledamot 
Tel: 0707-57 57 60
viveca@serder.se

Genomförda Aktiviteter

Back To Top