Skip to content
info@sfk.se

Välkommen till SFK Småland

SFK Småland

SFK Småland är en regionförening i SFK, Svenska Förbundet för Kvalitet. Vi följer trenderna inom kvalitets- och verksamhetsutveckling för att ge dig som medlem nyttig information. Vi erbjuder även relaterade utbildningar i din närhet (och till smålandspriser). Tillsammans med kontakter i det nätverk du får tillgång till, kan du tillägna dig nya och aktuella kunskaper som du får omedelbar och praktisk nytta av i din verksamhet.

Tveka inte att kontakta oss med dina frågor!

Kontaktpersoner

Martin Jillbratt

Ledamot
martin.jillbratt@atteviks.se

Enisa Mekic

Revisor
enisa.mekic@geji.se

Mikael Karlsson-Gren

Ledamot
mikak@danishcrown.com

Ingela Andersson

Ledamot
ingela@envicon.se

Lasse Mehtola

Valberedning
Tel: 0703-626870
lasse@ezze.se

Christina Johansson Persson

Valberedning
Tel: 0704-599300
christina@corrico.se

Christer Wallin

Ordförande Småland
christer.wallin@vibracoustic.com

Carl-Eric Lindvall

Vice ordförande Småland
Ledamot Förbundsstyrelsen
Ägarrepresentant SFK
Tel: 0708 395 652
carl-eric.lindvall@sfk.se

Gert Eriksson

Sekreterare
gert.eriksson@peab.se

Berndt Håkansson

Revisor
berndt@trendsvab.se

Ann-Sofie Mellquist

Revisor
ann-sofie@amv-se.com

Christina Nordin

Ledamot
nordinc68@gmail.com

Tanja Turkanovic

Ledamot
tanja.turkanovic@dachser.com

Marie Wieslander

Ledamot
marie@mw-verksamhet.se

Kommande Aktiviteter

SFK Småland inbjuder till årsmöte 2024 hos Husqvarna AB i Huskvarna www.husqvarna.com/se/utforska-och-upptack/husqvarnas-motorsagar-framdrivna-av-vara-anvandare-sedan-1959/   Alla medlemmar i SFK Småland är välkomna När: 2024-03-15 Tid: 09:00-12:15 därefter gratis lunch Plats: Husqvarna AB, huvudentré, Stockmakaregatan 4 i Huskvarna  Parkering vid Friskis o Svettis Agenda: 09:00-09:30 Mingel, kaffe och fralla 09:30-10:30 Årsmöte inkl. reviderade stadgar 10:45-12:00 Fabriksvisning av motorsågstillverkning…


Hultsfred

SFK Småland inbjuder till en KMA träff på Körners i Hultsfred. Körners kommer att presentera valda delar av sitt KMA – arbete; Kvalitet, Miljö och Arbetsmiljö, inkl. rundvandring i produktionen. AB Körners Mekaniska Verkstad https://www.korners.se/ i Hultsfred är ett familjeföretag i tredje generation med mer än 70 års erfarenhet av skärande bearbetning. Vi är idag…

Genomförda Aktiviteter

Back To Top