skip to Main Content
info@sfk.se

Välkommen till SFK Småland

SFK Småland

SFK Småland är en regionförening i SFK, Svenska Förbundet för Kvalitet. Vi följer trenderna inom kvalitets- och verksamhetsutveckling för att ge dig som medlem nyttig information. Vi erbjuder även relaterade utbildningar i din närhet (och till smålandspriser). Tillsammans med kontakter i det nätverk du får tillgång till, kan du tillägna dig nya och aktuella kunskaper som du får omedelbar och praktisk nytta av i din verksamhet.

Tveka inte att kontakta oss med dina frågor!

Kontaktpersoner

Christer Wallin

Ordförande Småland
Tel: 0730-799 003
christer.wallin@vibracoustic.com

Carl-Eric Lindvall

Ledamot Förbundsstyrelsen
Ägarrepresentant SFK
Vice ordförande Småland
Tel: 0708 – 39 56 52
carl-eric.lindvall@sfk.se

Gert Eriksson

Sekreterare
Tel: 0725-33 55 41
gert.eriksson@peab.se

Anneli Ericsson

Valberedningen
Tel: 0481-508 00
anneli.ericsson@talentplastics.se

Berndt Håkansson

Revisor
Tel: 070 568 0534
berndt@trendsvab.se

AnnHelen Kraft

Ledamot
Tel: 070-699 46 78
annhelen@qualitecconsulting.se

Mats Lindgren

Ledamot
Tel: 0703 – 644 136
mats.lindgren@resema.se

Ann-Sofie Mellquist

Revisor
Tel: 070-392 37 84
ann-sofie@amv-se.com

Christina Nordin

Ledamot
Tel: 076 – 69 86 775
christina.nordin@domtar.com

Pekka Pelkonen

Revisor
Tel: 070-5855204
pekka@pelkon.com

Tanja Turkanovic

Ledamot
Tel: 036-559 11 43
tanja.turkanovic@giganten.se

Marie Wieslander

Ledamot
Tel: 072-5401540
marie@mw-verksamhet.se

Kommande Aktiviteter

,

Utveckla ert förbättringsarbete – hantera era avvikelser på rätt sätt En aktivitet från SFK Småland. En repris från februari på grund av efterfrågan Vi har ett fåtal platser kvar. En inspirerande dag för att hjälpa dig att ta ett samlat…

Genomförda Aktiviteter

Back To Top