Skip to content
info@sfk.se

Välkommen till SFK Småland

SFK Småland

SFK Småland är en regionförening i SFK, Svenska Förbundet för Kvalitet. Vi följer trenderna inom kvalitets- och verksamhetsutveckling för att ge dig som medlem nyttig information. Vi erbjuder även relaterade utbildningar i din närhet (och till smålandspriser). Tillsammans med kontakter i det nätverk du får tillgång till, kan du tillägna dig nya och aktuella kunskaper som du får omedelbar och praktisk nytta av i din verksamhet.

Tveka inte att kontakta oss med dina frågor!

Kontaktpersoner

Martin Jillbratt

Ledamot
martin.jillbratt@atteviks.se

Enisa Mekic

Revisor
enisa.mekic@geji.se

Mikael Karlsson-Gren

Ledamot
mikak@danishcrown.com

Ingela Andersson

Ledamot
ingela@envicon.se

Lasse Mehtola

Valberedning
Tel: 0703-626870
lasse@ezze.se

Christina Johansson Persson

Valberedning
Tel: 0704-599300
christina@corrico.se

Christer Wallin

Ordförande Småland
christer.wallin@vibracoustic.com

Carl-Eric Lindvall

Vice ordförande Småland
Vice Ordförande Förbundsstyrelsen

Tel: 0708 395 652
carl-eric.lindvall@sfk.se

Gert Eriksson

Sekreterare
gert.eriksson@peab.se

Berndt Håkansson

Revisor
berndt@trendsvab.se

Ann-Sofie Mellquist

Revisor
ann-sofie@amv-se.com

Christina Nordin

Ledamot
nordinc68@gmail.com

Tanja Turkanovic

Ledamot
tanja.turkanovic@dachser.com

Marie Wieslander

Ledamot
marie@mw-verksamhet.se

Kommande Aktiviteter


Vrigstad
,

Nya APQP, Control Plan och IATF 16949 Rules 6th edition En utbildning från SFK Småland Utbildningen ger dig kunskap om ändringarna i APQP 3rd edition samt Control Plan. Den tidigare APQP-manualen har nu har delats upp i två separata manualer. Det har även kommit en ny utgåva av IATF 16949 Rules 6th edition. Vid denna…

,

Beräkna och analysera en verksamhets klimatpåverkan (CO2e) En utbildning från SFK Småland Många företag får nu frågor om sin klimatpåverkan inom Scope 1, 2 och 3 även om man inte direkt berörs av de nya lagkraven för hållbarhetsredovisning. I samband med detta utbildningstillfälle får du kunskap om hur en verksamhet kan planera och beräkna sitt…

Genomförda Aktiviteter

Back To Top